Blog wiernych związanych i odkrywających bogactwo liturgii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.
Z rozpoczęciem nowego roku liturgicznego Duszpasterstwo Wiernych Łacińskiej Tradycji Kościoła Diecezji Bielsko-Żywieckiej ogłasza inaugurację przedsięwzięcia kulturalno-edukacyjnego ”Project Ad Maiorem Dei Gloriam (Na większą chwałę Boga). Projekt ten będzie obejmował zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne i naukowe. Pragniemy, aby cała nasza praca włożona w różne wydarzenia tego projektu wzbogaciła nas wszystkich, ale w szczególności dzieci i młodzież. To ich chcemy nauczyć tego co potrafimy najlepiej i przekazać to co dla nas jest najważniejsze: „Jeśli Pan Bóg jest na pierwszym miejscu w każdej dziedzinie naszego życia, w miłości, pracy, odpoczynku, to wszystko jest na właściwym miejscu”. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w realizację poszczególnych wydarzeń tego projektu. Zapraszamy również do podejmowania nowych inicjatyw. Szczegółowe informacje na temat planowanych wydarzeń będzie można uzyskać na stronie internetowej naszego Duszpasterstwa lub na spotkaniu po niedzielnej Mszy świętej w „Salce pod Plebanią” bezpośrednio u osób odpowiedzialnych.

Drugie wydarzenie:

Kolędnicy, pragniemy wspólnie cieszyć się radością z Narodzenia Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dlatego w dniach 27 oraz 29 grudnia nasze domostwa staropolskim zwyczajem będzie odwiedzać grupa kolędnicza. Ci z Państwa, którzy chcieliby przyjąć grupę kolędniczą, proszeni są o zgłaszanie swej chęci w zakrystii po Mszy Świętej, w salce w przyziemiu plebanii, bądź telefonicznie pod numerem 661 605 153.

Pierwsze wydarzenie:

Warsztaty plastyczne, w czasie których będziemy własnoręcznie wykonywali kartki świąteczne. Nie są wymagane zdolności plastyczne :) Liczą się chęci!

Odpowiedzialny: Pani Ewa Wilman

Warsztaty adresowane są do całych rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych.

Termin zajęć: 6 grudnia (sobota) 2014 r. o godz. 12.00 w salce w przyziemiu plebanii przy ul. Ks. Brzóski 3a.

Dla celów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie chęci udziału najpóźniej do 30 listopada 2014 r. po niedzielnej Mszy św.

Materiały plastyczne zapewnia organizator.